Prstene:

  • bežné dámske veľkosti sú 51 až 57 (okrajová veľkosť 59 je už pre hrubšie ženské prsty a veľkosti 49 až 51 zase pre úplne tenké ženské prsty)
  • pánske veľkosti 60 až 63 sú najbežnejšie. Veľkosť 65 až 75 je menej bežná a je vhodná pre silnejšie mužské prsty.

Vo viacerých prípadoch vieme prsteň prispôsobiť vašej požadovanej veľkosti, buď zmenšiť alebo zväčšiť pričom kvalita zostáva nezmenená. V prípade záujmu kontaktovať email alebo na tel. čísle.

Retiazky

Retiazku nahradíme krajčírskym metrom, ktorý si priložíme okolo krku. Nespájame konce prstov (ktoré držia meter) úplne, necháme medzi nimi asi 5cm medzeru (ak tam bude prívesok). Ako nízko od krku si predstavujete mať prívesok záleží len na Vás. Niekto chce, aby bol nižšie, a niekomu vyhovuje zase vyššie (čiže viac nakrátko).

Konečnú mieru, ktorú nameriate s týmto krajčírskym metrom Vám uľahčí výber retiazky.

V pípade, ak nemáte žiadnu mieru retiazky, tak:

  • typická dĺžka retiazky pre dámy (tj. u príveskov s jedným alebo dvoma menami) je - 45cm a 50cm. Do miery retiazky sa nepočíta dĺžka "prívesku s menom", pretože ten je umiestnený vodorovne, a neovplyvňuje ako nízko alebo vysoko samotný prívesok bude.
  • pánska dĺžka retiazky začína od 50cm, silnejším chlapom od 55cm. V prípade kúpy hrubších pánskych retiazok by malo byť 55 až 60cm.

Náramky

Dámske náramky začínajú od 18cm a pánske od 20cm. Väčšina našich ponúkaných náramkov má na konci rezervnú ozdobnú retiazku, ktorá slúži na prispôsobenie sa obvodu ruky. Tento náramok je vhodný pre každú jednu ženu.

V prípade záujmu o náramok pandorového štýlu doporučujeme si zakúpiť dlhší náramok o 1cm až 1,5cm, nakoľko prívesok vám zoberie požadovanú veľkosť z obvodu ruky.